מיסטיקנים – חופש רוחני


מהו חופש?

חופש = חיפוש  אחר האשליה או הדבר הנחשק ביותר החשוב לקיימנו, שחרור משעבוד ותלות פיסי רגשי ורוחני.

חופש לצורכי מנוחה והנאה לגוף לנפש ולנשמה, או ניתוק מוחלט מהשגרה והמציאות הכופה עלינו אחריות, מחויבות, נורמות וערכים הקשורים לחוקים ויחסי גומלין בין האדם לבין המשפחה, הילדים, עבודה, סביבה חברה ומדינה, בעצם ציות לכללים קבועים המשורשים בתודעה מיום לידתנו

חופש= בחירה בין להיות או לא להיות, מרדף אחר סיפוקים והנאות, החופש לעשות ככל העולה על רוחנו ללא כפיפות לצווים חוקים ונורמות כל שהם.

"להיות" – לקחת אחריות על כל מה שסובב ומקיף אותנו מתוך בחירה ומחשבה תוך כדי מציאת האיזון הנכון בין הרצון לחופש ושחרור.

"לא להיות" מרדנות בכול המסגרות, יצירת מסגרת חדשה העונה לצרכים ולציפיות האישיים שבמחשבתנו. , ביטול גזרות ואי ציות לערכים ונורמות מקובעות ומשורשות.

לדוגמה מתוך שיחה עם אחת מחברותיי "כשהייתי נשואה בחרתי להיות במקום שאני לא אוהבת. זה חופש הבחירה..עם הזמן עשיתי שינוי במחשבה, מתוך בחירה להתגרש ולהרגיש שההחלטה שלי נכונה יותר ואין לי שום מחויבות לבן ערכית ומוסרית לבן זוגי, החופש האמתי קיים בתוכנו והכוח לממש לממש אותו תלוי רק בנו".  "נכון, החופש הוא סוג של מרדף אבל בשינוי גישה אפשר להפוך את החופש לדבר נוח ומאזן לקחת אחריות ולקבל את החופש כבחירה מתוכנו ולא כגזרה של דבר זה או אחר, זו מהות העניין."

השאלה הגדולה האם ניתן להשיג את האיזון הזה, משימה לא קלה ופשוטה כלל.

עבור כל אחד מאתנו חופש מתבטא ומקבל משמעות שונה ואחרת, חופש אמיתי מגיע מהיכולת להיות מי שאני כמו שאני, תוך כדי יצירת אינטראקציה בין הציפיות והרצונות הפנימיים שלי, לבין המחויבות והאחריות שלי לכל מה שמקיף וסובב אותי מתוך בחירה.

"בעידן החדש" עידן השפע והטכנולוגיה המתקדמת שמתפתחת בצעדי ענק, עידן המירוץ ההישגיות והתחרותיות, המדע הידע והחכמה, התרבות הבילוי וההנאה, תקופה המאפשרת למודעות להשיג ולממש כמעט גל דבר שהוא בגדר חלום ובגדר האפשרי,

"חופש" – חיפוש אחר הביטוי להגשמת הרצון והתחושה הפנימית המבעבעת בתוכנו ללא כפייה תלות ושעבוד כל שהוא מתוך בחירה ותוך כדי מציאת כל האיזונים ביני לבין האחר, משפחה ילדים, עבודה, חברה חוקים ומדינה.

באנו לעולם כבני חורין חופשיים, יצרנו עולם בו כל האפשרויות למימוש עצמי מתקיימים. אולם העולם לגבינו תמיד חסר ולעולם אינו מלא, ולכן תמיד עלינו להיות בחיפוש אחר אותו דבר שימלא אותנו.

הזמן מלמד אותנו שיש אינטראקציה בין הרצון לחופש, לבין התלות והשעבוד שלנו לחוקים נורמות וערכים ביני לבין עצמי וביני לבין הסביבה שלי, ביני לבין המדינה והחברה, ביני לבין המתלות היום יומיות, ביני לבין כל מה שסובב ומקיף אותי. משפחה, ילדים, עבודה ועוד….

גם אם ניצור חברה חדשה בכול מקום בעולם, חברה בה אין חוקים אין נורמות וערכים, חברה הדוניסטית, אני לי אני לעצמי …. חוקים יוצרו מעצמם, בכול מקום בו יש שני אנשים ביחד נוצרת מערכת חוקים כביכול חדשה, מערכת מובנת ומוסכמת בין שני הצדדים מתוך בחירה והתחשבות בצרכים הפרטיים של כל אחד מהנפשות הפועלות, כך נוצרת נורמה והסכמה חברתית.

למדנו והורגלנו לחיות וליהנות, להתפתח ולפתח, להבין ולהשכיל, לקבל תובנות ולהחכים, בסך הכול הזמן הוא כמו "לבוש" אנחנו מחליפים "לבוש" משנים תדמית על פי הציפיות והצרכים האישיים שלנו. תוך כדי מציאת האיזון של הציפיות והצרכים של האחרים מאתנו…משפחה, ילדים, זוגיות, עבודה, פרנסה, חברה ועוד…

"לבוש" שינוי צורה תדמית ומחשבה, אופי ורגש הוא דבר קבוע שאינו משתנה הוא רק מתאים את עצמו למקום, לזמן ולאנשים סביבנו. הלבוש או התדמית הם סוג של מנגנון הגנה, מנגנון שנועד לשמור ולהגן על עצמנו  מפני הדימוי העצמי שלנו, מפני כישלון ואכזבה, כאב, קשיי קבלה והסתגלות. פחד הנובע מתוך משהו פנימי עמוק של אי סיפוק ממי שאנחנו, וכל אשר נעשה תמיד נחפש את הדבר הבא שאולי ימלא אותנו וירצה אותנו, יכניס תוכן ומשמעות לחיינו מתוך חופש הבחירה.  לכן אנחנו מחליפים לבוש ומשנים תדמית בהתאם לזמן למקום ולצרכים האישיים שלנו,

אם נתחבר לעצמנו, לצרכים ולציפיות שלנו, נתקשה לממש את עצמנו נתקשה להביע את תחושת החופש, תמיד נרגיש חסרים ולא שלמים ממה שהשגנו.

מאז ומתמיד האדם נמצא בחיפוש עצמי "המסע אל החופש" החופש הפנימי למהות ולייעוד הקשורים למטרות ולציפיות שלנו מעצמנו ושלנו מהחברה ולהפך.

לימדו אותנו לסמוך על עצמנו כדי להגיע למעמד, לרכוש דברים כמו רכוש, ידע, כסף, מעמד ועוד… ככל שנשיג יותר נשאף ליותר, ככל שנצמח יותר נהייה  עסוקים במרדף תמידי אחר יצירת "הלבוש" התדמית שלנו,  מימוש מטרות וצרכים שלנו, והעולם תמיד יהיה חסר ואינו מלא, בלתי מספק ומרצה.

"האדם נמצא היכן שהמחשבות שלנו נמצאים",  כאשר אנו לא מסופקים ומרוצים תמיד המושג חופש בחירה יטפח על פנינו.

"חופש" ביסוס התחושה והרצון הפנימי לשחרור משעבוד ותלות וחיבור למהות ולרצון הפנימי שלנו.

חומר למחשבה מהו "חופש" החופש לבחור, החופש לטעות ולתקן, מותר לטעות, מותר להשטות, מותר להיות שונים, מותר להפר חוקים, בעצם מותר הכול מבלי לחשוב מה יגידו אחרים, "להיות או לא להיות זו השאלה?"

בכול חברה, תרבות, דת, מחשבה, אמונה, תפיסה רוחנית, נורמות וחוקים יוצרו מאליהם ובעצם כאן באה ההתפכחות מאותה אשליה שחופש ישחרר אותנו ממחויבות ותלות, מערכים ונורמות.

מיסטיקול 8 מרכז האור והמיסטיקה : מיסטיקנים און ליין ייעוץ הכוונה וסיוע רוחני בטלפון:

מחשבה אחת על “מיסטיקנים – חופש רוחני

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s