מיסטיקה ורוחניות


מיסטיקה ורוחניות

אנחנו מחפשים דרך מיסטיקה מודעות עצמית, הגשמה עצמית, משמעות פנימיות נקיה מנגיעות וקלישאות, משמעות המבוססת על הקבלה והנתינה הטהורה לפי מיסטיקה אמיתית.

אנו חיים בדור מיוחד במינו אותו מכנה הקבלה עקבתא דמשיחא, כך קוראים לה בזוהר הקדוש (עקביו של משיח). מיסטיקה מובילה אנשים רבים להתעורר בזמן הזה לשאול שאלות, לצאת בחיפוש אחר מיסטיקה ומשמעות רוחנית אמתית ולהתבונן פנימה לתוך הנפש האלוהית שבהם. משום שהמציאות החיצונית מתגלה יותר ויותר כלא מספקת, מתעורר בלבנו צימאון גדול לדעת, להשתנות ולהתחבר למשמעות אמתית, מיסטיקה, משהו שישביע וימלא את הנשמה ויכניס רוח חיים בתוכנו.

בכולנו מתקיימים כל הסימנים של "דור החומר" חיים הרסניים שבסופו הם יהיו חסרים ולא שלמים ללא רוחניות ומיסטיקה.

 גלגל המזלות

החיפוש אחר רוחניות ומיסטיקה טהורה

מיסטיקה רוחנית אמתית קבלה טהורה מלאה תוכן ומשמעות נקייה מכל רבב ישר מהמקור, מחדדת את השאלה מהו המושג רוחניות? מהי מיסטיקה? האם זה דבר נורא גדול?

המושגים "רוחני" "רוחניות" "מיסטיקה" פשטני מדי, לא תמיד ניתן להבין את המשמעות העמוקה שלו, לפעמים אנו נוטים לחשוב שרוחני זה מושג הקשור רק לדת, אולם בדור הניו אייג המושג רוחני הוא מושג הקשור לעולם של מיסטיקה, והיום מיסטיקנים רבים העוסקים בתקשור, קבלה, נומרולוגיה, פסיכותרפיה הוליסטית ועוד כל מיני תורות למיניהן הלקוחות מהמזרח הרחוק, הקבלה המעשית והקבלה היהודית, גם הן נכללים בכל תחומי המיסטיקה, וכיום ניתן למצוא מיסטיקנים רבים מאוד.

 

מיהו מיסטיקן ומיהו מתקשר

לפעמים יש בלבול בהבנה מהו מיסטיקן, מיהו מתקשר והאם כל מי ששיך לקבוצת הנקראת מיסטיקנים הוא באמת מיסטיקן או כפי שראיתי בהרבה אתרים כאלו שאפילו מתקראים המיסטיקנים הכי טובים, השאלה האם יש אמת בפרסום? האם אפשר לקחת את כל אנשי הרוח, הרוחניות והמיסטיקנים האמתיים ולהכליל אותם תחת קורת גג אחת עם "מתקשרים רוחניים" כפי שהם קוראים לעצמם. מתקשר הוא באמת אדם רוחני ומיסטיקן. האם יש להם תורה משלהם? האם אותם אלו המתקראים המיסטיקנים הכי טובים או מיסטיקנים, האם הם יכולים לברוא מציאות משלהם המחברת אותם למקורות מתוך אמונה הנשענת על תורתנו הקדושה ולהאמין באלוהים כאשר המודעות היא עצמית בלבד?

השאלה הזו צצה בתקופה האחרונה בעקבות ריבוי מתקשרים רוחניים, המיסטיקנים הרוחניים, המיסטיקנים הכי טובים וכו' האם יהיה זה נכון להגדיר מתקשר כמיסטיקן, כאיש רוח? האם ניתן בכלל להתחבר אליהם מבחינת המשמעות האמתית של המילה? הומאופתיה מבוססת על מים (כי לא הוכחה מדעית עד היום), הילינג וטיפולים אלטרנטיביים לסוגם הם בעיקר בזבוז זמן, שחזור גלגולים קודמים ועוד.

האם זה אומר שאדם אשר עיסוקו בתקשור הוא בהכרח מיסיטקן בעל מאמרים וסוגיות רוחניות הנוגעות לעולם המיסטיקה? האם מתקשר העוסק בהעלאת אנשים מהאוב הוא רוחני? האם הוא רשאי לברוא מציאות משל עצמו על ידי אמונה ומחשבה חיובית, האם למי שיש כוחות ריפוי מיסטיות, האם הוא בהכרח מיסטיקן ממש ובעצם משתמש במושג מושאל בכדי ליצור אחיזת עינים, שאנשים המוגדרים "רוחניים" בחברה שלנו מפתחים? ובכלל- מי החליט מהי ההגדרה לרוחניות, אדם רוחני ובכלל אמונה? שאלות גדולות, ומן הסתם אין להן תשובות של ממש (כי כמו כל דבר "רוחני", אי אפשר לתת תשובה מוכחת ומדעית).

אנחנו מתיימרים להיות מודעים, מתפתחים, מעצימים, מחוברים. אבל האם יתכן שעבור חלקנו לפחות, המיסטיקה והרוחניות היא בסך הכול כותרת טובה ל-"אני לא מבין את העולם הזה, אז לפחות שיהיה לחוסר הבנה הזו שם"? נקודה למחשבה שוודאי תעלה תגובות רבות.

הסתכלו על עצמכם במראה ותשאלו- אני רוחני? לא משנה מהי התשובה, העיקר שתסתכלו במראה.

 

מה היא מיסטיקה

מקור ומשמעות השם מיסטיקה הוא במקור יוני ( μυστικός- מיסטיקוס הסתרה או סגירה). המיסטיקה קשורה לדברים המוסתרים מעינינו ומחושינו.
מיסטיקה היא תחום מקיף מאד. מיסטיקה כוללת בתוכה שיטות אִבחון וחיזוי בתחומי נומרולוגיה, אסטרולוגיה, תקשור, קלפי טארוט, קמעות ועוד. ניתן להגיד כי מיסטיקה, על כל תחומיה, מבטאת את הקול הפנימי שלנו, את האינטואיציה העמוקה ביותר, באמצעות 'כלים' שונים.

מיסטיקה באה לסייע במצבי חוסר ודאות, בלבול, חיפוש אחר תשובות, תסכול ופגיעה וחשש מהלא נודע ובכל מה שלא תלוי ולא ניתן לשליטה על ידנו. המיסטיקה היא למעשה מדע רוחני לא מוגדר אשר ביכולתו לספק לנו תשובות דרך כלים שונים ולסייע לנו בכל מיני בעיות וצמתים בחיינו.

ייעוץ מיסטי נכון יכול לקשר אותנו ע"י מיסטיקה אל מה שנסתר מבינתנו וחיינו ומגלם בתוכו תשובות לשאלות המטרידות אותנו. הייעוץ המיסטי, מתבסס על כמה תחומים עיקריים- שילוב בין נומרולוגיה, אסטרולוגיה, קבלה תקשור, וכו' כאשר כל תחום מבטא היבט אחר של חיינו, בין אם מדובר בעבר, בהווה או בעתיד הקרוב. מיסטיקה היא צינור להעברת מידע ממקורות עליונים שבין המתקשר למתוקשר.

מיסטיקה הינה אור הבא להאיר את עינינו ולספק לנו מידע דרך הארות של האור.
יעוץ מיסטי הינו אחד מהדרכים להגביר את המודעות העצמית ולהכיר את האיש הפנימי שבתוכנו תוך קבלתו בצורה מוחלטת לטוב ולרע או במילה פשוטה ההכרה מי אנחנו באמת והיכולת לקבל את עצמנו כפי שאנו באמת.

קבלה וכן תקשור בנוסף לאינטואיציה והטלפתיה הם למעשה הכלים העיקריים שבעזרתם משתמש המיסטיקן כאופציה לעזור ולשפר את אורח החיים ולקבל תשובות ופתרונות לשאלות שמטרידות אותנו ואת שלוותנו.
ישנם הרבה כלים הכלולים בתחום שירותי המיסטיקה והם רבים ומגוונים במיוחד בעידן החדש (הניו אייג'), פענוח אופי ואישיות, גילוי וחיזוי דרך קבלה מסורתית, קלפי טארוט, טיפול בקמעות, טיפול בסגולות, אסטרולוגיה, יוגה, מדיטציה, מודעות עצמית, תקשור ועוד.

 

הייעוץ המיסטי וכן גילוי וחיזוי העתיד על פי הקבלה נעשה בו זמנית ב 4 מישורים מיסטיים: נומרולוגיה (שיטה המייחסת למספרים משמעות מיסטית), תאריך הלידה, השם הפרטי ושם האם, תקשור וקריאה בקבלה על פי עקרונות הקבלה המסורתיים אשר מביאים תשובות לשאלות רבות אותם אנחנו מחפשים.

היקום מלא בישויות, מלאכים ובמהויות המפוזרות בתוכו, חלקם בצורת נשמה תאומה או ישויות מקבילים לנו הנמצאים בזמן, באזור ובממד אחר עם מערכת חיים אחרת, הנוכחות שלהם היא תמיד איתנו כאן. לא תמיד בכוחנו וביכולתנו להתוודע אליהם משום שהם מרוחקים וחסרי קשר אלינו, המיסטיקן או המתקשר הוא בעצם הצינור שדרכו ניתן להתוודע אליהם משום שתפקידו של המיסטיקן היא להעביר את המסרים מהם אלינו בממד הרוחני והנסתר.

השאלות הרבות המטרידות אותנו, והחיפוש אחר פתרונות לבעיות שמציקות לנו, וכן הרצון לקבל מידע על המצפה לנו בעתיד הקרוב והרחוק, נעשה באמצעות יצירת קשר עם אותן ישויות נסתרות שנקרא "תקשור". יעוץ מיסטי באמצעות תקשור הינו צינור ליצירת התקשרות עם ישויות ומהויות שונות אשר ביום יום אין לנו שום קשר ישיר איתן. יעוץ מיסטי דרך תקשור מסייע לנו לפנות לאותן ישויות הקשורות אלינו, ולברר איתן את כל סוגיות הרלוונטיות לעתיד ולהווה שלנו כאן ועכשיו. לרוב תקשור מבוצע על ידי מומחה בעלי ניסיון הניחן ביכולת טבעית לחוש באינטואיציה גבוהה את הישויות או הנשמות התאומות, היכולת לראות מעבר לזמן את האדם בגלגולים אחרים (קרמה) לתקשר ולקבל מהם מסרים עצות ותשובות.

מטפל מיסטי ומקצועי יכול להניב חוויה רוחנית יוצאת דופן. להעביר את המטופל ליקומים שונים ולתקשר עם ישויות במטרה לשחרר את הנפש מהתלות ועומס החיים היום יומיים ולספק לנו תשובות לשאלות אותם תפישתנו קטנה מלהכיל והכול ברוגע, שלווה ושקט נפשי ללא פחדים והפחדות, שתוציא אותנו מהסבך מהתסכול ומהמכשולים שמלווים אותנו בחיינו תוך עזרה והגברה של המודעות העצמית. ייעוץ והכוונה מתאימים מטרתם למקד את המתוקשר להגיע להבנות בחייו ולהגשמה עצמית נכונה מתוך ראייה מפוקחת ואמתית בנתיב הנכון אל האושר והאהבה.

המיסטיקה היא שם כללי לתורת הנסתר. מיסטיקה איננה דת, מיסטיקה איננה מדע, מיסטיקה איננה אמונה – מיסטיקה היא ניסיונו של האדם להבין את העולם ואת מקומו בעולם מבחינה רוחנית בכלים שאינם קשורים כביכול לעולמנו כי שאנו
רגילים לראותו דרך אישיותנו והבנתנו. המיסטיקה היא גם הראי לנפש שעונה על הצורך להתבונן בתוכנו ולעורר אותנו רוחנית להבין ולהסתכל פנימה, הן אל העולם הפרטי הפנימי שלנו והן אל העולם המקיף אותם.

 

עולם המיסטיקה הוא עולם ומלואו, ומקיף תרבויות ועמים שונים, תורות, דרכים, אמונות וכלים השונים זה מזה, כאשר המטרה היא לפרש ולהסביר את העולם והקורה ולמצוא דרכים שיצרו את ההרמוניה בין חיים מלאי תוכן ומשמעות נטולי כעסים ופחדים לבין המציאות היום יומית הקשה והמורכבת מבחינה אישית וחברתית.

המיסטיקה מוכרת לנו כבר מתקופת התנ"ך; "הנביאים" שניבאו את העתיד. מיסטיקה ליוותה את התרבות היהודית, אבל לא רק אותה – מיסטיקה העסיקה גם את התרבויות הסובבות אותה במזרח הקדום, באיסלאם ובתרבות ההודית והסינית ומשמשת אותם להבנת העולם והדרך לחיי איכות מנוטרלים מכול איום ופחד מלאי תובנות ושלמות הנפש. המיסטיקה הייתה בבסיסן של כל התרבויות העתיקות יוון, רומי בשבטים הנידחים ברחבי אפריקה ואמריקה הדרומית אצל האינדיאנים; רופאי אליל ושמאנים ריפאו חולים  וניבאו את מזלם ואת עתידם של אנשים שפנו אליהם.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s