בין יאוש לתקווה


בין יאוש ותקווה!!!!

13162507_232373210474258_403566573_n

המחשבה או הנסתר והלא גלוי, ברצון לחפש תשובות לכל אותם דברים טורדניים המעיקים עלינו בחיי היום יום, בהרבה מהמקרים מביאים אותנו לייאוש, עצבנות, תסכול מתמשך, חרדות ופחדים, מועקות נפשיות, הסתגרות וחיפוש אשמים. כל זה נמשך עד לרגע שאנחנו מגיעים לנקודה או להכרה שאין לנו יותר כוח להתמודד, מאבדים כל עניין ונותנים לחיים לזרום ללא התמודדות אמתית, מבלי חשק ורצון לשנות ולהגיע לתשובות אמתיות.

טבעם של מחשבות ורצונות הוא להתגשם על ידי מימושם, וככל שכוח ההתמודדות חזק יותר האמונה ביכולתנו מתגברת יותר בדרך להגשמה עצמית. שני כוחות מתנגשים זה בזה ומפעמים בתוכנו: כוח ההתמודדות, וכוח ההתנגדות. ההתנגדות יוצרת תהליך הפוך ודואלי, תהליך שיש בו פלוס ומינוס. מצב טבעי לחלוטין ושימושי, חוק שלא ניתן לשנותו כי הפלוס  לא יכול להתקיים לבד אם אין מינוס, המוח הוא המארח (הפלוס) של המחשבות (המינוס), משום היותו המנוע או המכונה המאחסנת את המחשבות המניעים  או יוצרים את התודעה, כמו האור הנוצר ברגע הפעלת המתג החשמלי ואז הכל נגלה ונראה ברור לעין.

משמע שהמחשבה מתקיימת על ידי התודעה, כי בלי התודעה לא הייתה המחשבה ובלי המחשבה לתודעה לא היה שום ערך. אפילו עיור יכול לראות כל דבר על ידי התודעה (דמיון, מישוש, טעם, ריח, שמיעה) המחשבה היא מכלול של יצירות דמיוניות ואין סופיות שמטרתן להניע את הרצון המוגבל שלנו להגשימן שלב אחר שלב (מחשבה היא דמיונית עד שהיא הופכת למציאות) ברגע שהמחשבה מתחילה להסתנן לתוך מעטה האופטימיות שהתחלנו ליצור ולדמיין נוצר מצב של התפתחות הרצון והתקווה. למעשה נוצרת תודעה שלילית כי דרך השלילה אנחנו יכולים לראות את החיובי. מרגע שהמחשבה נעשית פסימית ובלתי ניתנת למימוש היא מאבדת מכוחה ויוצרת התפתחות של ייאוש ואיבוד התקווה, והמחשבות שנעשות טורדניות ומדאיגות יוצרות תודעה חיובית, כי דרך החיובי אנחנו רואים את השלילי שבנו.

מרבית היום אנחנו עסוקים כמו נמלים חרוצות ובהתמדה עקבית לבנות קן ובית בליצור דמיון דרך המחשבה שתפעיל את התודעה, על מנת להגשים את כוח המחשבה והדמיון. המחשבות הם כוח, אנרגיה, חוק שלא ניתן לשנותו, ויש להן יעוד להניע אותנו קדימה בדרך להגשמה עצמית. הן הארות המקבלות את כוחן מהאור הגדול והאין סופי, בעוצמתן מכוונות אותנו ולאן שניקח אותן לשם נלך. אם נכוון את ההארה לחוסר תקווה וייאוש נמצא את התסכול, הפחד חוסר המימוש העצמי ובכך למעשה אנחנו מאבדים את כוח ההוויה ע"י בריחה ושקיעה לתוך עולם סגור. אם ניקח את כוח המחשבות להתמודדות והתנגדות ניצור מצב אופטימי להתמודד עם עצמנו ומחשבות הייאוש וחוסר התקווה על ידי יצירת התנגדות ויצירת כיון חיובי לתת למחנה האופטימי שבתוכנו להשתלט על הפסימי, ליצור הפרדה בין שני המחנות. מחשבות הייאוש זורעות פחד ותסכול מתמשך ומנטרלות את כוח היצירה סוחטות וגוזלות מאתנו אנרגיות של זמן, שמחה, אושר ואהבה ומימוש עצמי. מחשבות הייאוש הן זמן אבוד, בזבוז לריק, בריחה, חוסר יכולת להתמודד.

עלינו לקחת את המחשבות ולמהול אותן באמונה מפני שהאמונה יוצרת חיים, הוויה, אושר, קבלה ונתינה. כוח האמונה הוא הכוח היצירתי המקורי שבנו, הוא יוצר חזון ומביא להגשמה עצמית, יוצר חיים איכותיים ומשמעותיים. האמונה מוסיפה תוכן לחיינו ומעשירה את ההוויה, הגורמת לאושר. האמונה לא חודלת, היא עסוקה כל הזמן, היא טהורה וזכה והכוח האמיתי של המחשבות, הרצון להגשמה עצמית ומימוש הדמיון לא מפסיק לזרום בתוכה. התעסקות יתר עם מחשבות מטרידות ללא דרך ומוצא תסחוט מאתנו כוח לשווא כי הן מבוזבזות. אל תתנו לייאוש לבזבז את כוח המחשבה והאמונה.

צוות מיסטיקול 8 מרכז האור והמיסטיקה בישראל.

מחשבה אחת על “בין יאוש לתקווה

  1. It's important you have an overriding vision of where you're going.
    His schoolteacher just about passed out when social media wordpress plugin
    he went back after the break, she said. Now that's winning Although, I have never met.
    Foursquare also gives operators a very nice statistics to look at
    how effective native-social ads can be.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s